کینگستار

اموزش ها

تفاوت چرخ خیاطی معمولی با کامپیوتری

تفاوت چرخ خیاطی معمولی با کامپیوتری

تفاوت چرخ خیاطی معمولی با کامپیوتری:
چرخ خیاطی ها با گذشت زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی، مانند وسایل دیگر مدرن‌تر و به‌روزتر شده است. اولین چرخ خیاطی ها که همه قطعات آن فلزی و بسیار سنگین بود تا امروزه که قطعات فلزی به کار برده شده در آن بسیار کم شده است.
چرخ خیاطی های قدیمی (معمولی)، به شکل مکانیکی کار می‌کردند یعنی توسط درجاتی که روی چرخ خیاطی قرار داده شده بود و یا ژتون‌های اضافه شونده یا سرخود به کار می‌افتادند و دوخت می‌زدند البته چرخ‌های قدیمی‌تر فقط دستی و راسته دوز بودند ولی به مرور زمان چرخ‌هایی با امکانات بالاتر و به صورت مکانیکی وارد بازار شد.
ولی چرخ خیاطی ‌های کامپیوتری (دیجیتالی) نسل جدیدی از چرخ خیاطی است که با دکمه‌هایی که روی آن هستند و به صورت دیجیتالی کار می‌کند و نیازی به تنظیمات همه‌ی درجات ندارد و کار با آن‌ها بسیار ساده‌تر است ولی این چرخ‌ها قابلیت‌های بیشتری نسبت چرخ خیاطی ‌های قدیمی‌ یا مکانیکی دارند.
از مزایای چرخ خیاطی های قبلی نسبت به چرخ خیاطی های کامپیوتری این است که استحکام و قدرت چرخ‌های مکانیکی بیش‌تر است یعنی برای کار بیش‌تر و حرفه‌ای‌تر و تا اندازه‌ای کارگاهی، مناسب‌تر است و تعمیرات آن‌ها راحت‌تر و قطعات آن قابل دسترس‌تر می‌باشند ولی چرخ خیاطی های کامپیوتری با وجود اینکه بسیار پیشرفته‌تر و مدرن‌تر هستند و امکانات و مدلهای دوخت زیادی دارد اما برای کارهای حرفه‌ای زیاد مناسب نمی‌باشند و هزینه‌ی تعمیر و قطعات آن‌ها بسیار بالاتر است.
البته بعضی از برندهای معروف چرخ خیاطی که در ایران نمایندگی فعال دارند بعضی از مدل‌های چرخ‌های کامپیوتری راتولید کرده اند که برای فعالیت‌های حرفه‌ای و تولید انبوه کارایی بسیار خوب و زیادی دارند که قیمت آن‌ها نسبت به چرخ‌های دیگر خانگی کمی بالاتر است.
در هر صورت برای خرید چرخ خیاطی های مکانیکی یا کامپیوتری باید به نوع مصرف و نحوه استفاده‌ی کاربر از آن توجه شود همچنین برند و خدمات پس از فروش چرخ خیاطی بسیار مهم (مخصوصاً در چرخ‌های کامپیوتر) می‌باشد.

Website design by: milad beygi       09355578903